506-330-643Skontaktuj się z nami:

Rekuperacja - wentylacja z odzyskiem ciepła

Zasada działania:

Głównym elementem tego układu jest rekuperator z wymiennikiem odpowiedzialnym za wymianę powietrza wydmuchiwanego z powietrzem nadmuchiwanym. Wymiennik może być krzyżowy, przeciwprądowy bądź obrotowy. Powietrze, które przepływa przez wymiennik powoduje przekazywanie energii. W przeciwieństwie do standardowej wentylacji grawitacyjnej energia jest ponownie wykorzystywana co zmniejsza koszty chłodzenia i ogrzewania.

Dodatkowym atutem rekuperacji w stosunku do standardowej wentylacji jest wymuszanie wymiany powietrza, a także umożliwienie regulacji wydajności układu przy pomocy sterownika. Obecne budownictwo gwarantując szczelne okna, ściany, izolację cieplną, blokuje płynną wymianę powietrza wewnątrz budynku, która wpływa na nasz komfort, polepsza samopoczucie i wpływa korzystnie na nasze zdrowie.

Zalety rekuperacji:

  • dostarczone świeże powietrze w budynku,

  • utrzymanie temperatury pomieszczenia w okresie zimowym – wymiennik powoduje ogrzewanie świeżego ciepła przez powietrze wydmuchiwane,

  • poczucie komfortu, dzięki nie otwieraniu okien i wietrzeniu mieszkania – latem nie odczuwamy problemów z owadami, nie docierają do pomieszczeń zapachy z zewnątrz,

  • oszczędność w budowie domu, nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z postawieniem kominów wentylacyjnych

 

 

 

Przykład wentylacji dla budynku mieszkalnego parterowego o powierzchni 100m2


Pomieszczenia dzielimy na tzw. „czyste”, do których zaliczają się: salon, sypialnia, gabinet, pokój gościnny itp. oraz tzw. „brudne”: łazienka, wc, pralnia, spiżarnia, garderoba, kuchnia, korytarz.

Działanie polega na dostarczeniu czystego świeżego powietrza do pomieszczeń czystych oraz wydmuchanie powietrza z brudnych pomieszczeń na zewnątrz.

 

 

 

 

Jeżeli interesuje Państwa rekuperacja Łódź, zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego, lub poprzez nasz formularz.

Szybki kontakt!

Imię*:

Telefon:

e-mail*:

Treść*:

Climatic - Klimatyzacje